LOKALIZACJA

SARBINOWO – OKOLICZNE MIEJSCOWOŚCI I ATRAKCJE

Gąski – niewielka miejscowość z urokliwą latarnią morską, do tego na tyle blisko położona, że można wybrać się na piechotą lub rowerem, położona 5 km od Sarbinowa.

Mielno i Unieście – Jezioro Jamno, do tego wszelkie uroki sporego nadbałtyckiego kurortu, nowoczesne Mielno położone 8 km od Sarbinowa.

Mielenko – niewielka miejscowość z piękną aleją starych lip i mało zatłoczoną plażą, położone 5 km od Sarbinowa.

Chłopy – niewielka miejscowość o charakterze nieco bardziej kameralnym od Sarbinowa, stosunkowo blisko położona – można więc wybrać się na spacer lub przejażdżkę rowerem; z atrakcji można wymienić zachowane elementy dawnej zabudowy i zachowany układ przestrzenny dawnej wioski rybackiej, położone 2 km od Sarbinowa.

Ustronie Morskie – klifowe wybrzeże, molo, położone 21 km od Sarbinowa.

Kołobrzeg – wielki ośrodek turystyczny i uzdrowiskowy, atrakcyjne muzea latarnia morska, stare miasto, parki rozrywki, rejsy morskie z portu (m. in. na Bornholm), położone 32 km od Sarbinowa.

Ceny apartamentów nad morzem na sprzedaż

ZABYTKI SARBINOWA

MUR OPOROWY
Jest to najistotniejszy z zabytków Sarbinowa. Powstał on w 1910 roku, by uchronić miejscowość przed całkowitym pochłonięciem przez Morze Bałtyckie. Obecnie konstrukcja nadal spełnia swoją rolę, a w 2011 roku posłużyła jako fundamenty pięknej promenady nadmorskiej o długości 1 km.

NEOGOTYCKI KOŚCIÓŁ W SARBINOWIE
Neogotycki kościół w Sarbinowie może się poszczycić pięknymi witrażami. Kościół został wybudowany w XIX wieku jako świątynia ewangelicka. Z oryginalnego wyposażenia kościoła zachowały się: neogotycka chrzcielnica i znajdujące się na wieży trzy dzwony, odlane w latach 30-tych XX wieku.